Stara Pracownia Masa Solna, Anioły i Aniołki z Masy Solnej, Kartki ręcznie robione, Scrapbooking, Cardmaking, Podziękowania z Masy Solnej, Ozdoby i Figurki z Masy Solnej, Zawieszki z Masy Solnej, Masa Solna - Praktyczne Porady, Kursy i Warsztaty - Masa Solna, Decoupage, Biżuteria ręcznie robiona, Salt Dough. ISFB.
Miejskie Przedszkole Nr 11 "Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze Stonogi wykonują wulkany z masy solnej Stonogi wykonują wulkany z masy solnej i robią doświadczenie, jak wybucha wulkan. stonog Więcej zdjęć do pobrania
Makę wymieszaj z solą i dodawaj wodę. (tyle aby masa była plastyczna ale nie zbyt rzadka), wyrabiaj 5-10 minut. Suszyć modele w piecach elektrycznych (zalecana temperatura około 75 stopni C). Przygotuj masę i podziel na dwie części, a z każdej odejmij niewielką ilość na ogonek. Kolistymi ruchami przygotuj kulkę, a następnie

Katalog Joanna Sadowska, 2014-05-05LublinPrzyroda, ScenariuszeFormy terenu na mapie poziomicowej Lekcja przyrody Prowadzący: Joanna Sadowska-Pszczoła Dział programowy: Wędrujemy z planem i mapą w terenie Temat lekcji: Formy terenu na mapie poziomicowej. Cele lekcji: Cel ogólny:  rozróżnianie form ukształtowania terenu na podstawie poziomicy Cele szczegółowe, uczeń:  rozróżnia na podstawie mapy poziomicowej i ilustracji formy terenu,  odczytuje wysokości bezwzględne na mapie poziomicowej,  oblicza wysokości względne na mapie poziomicowej,  współpracuje w zespole. Formy pracy: indywidualna, zespołowa Metody pracy: pogadanka, oglądowa – ilustracje krajobrazów (form terenu), praca praktyczna, praca z tekstem Środki dydaktyczne: ilustracje ( krajobrazy – formy terenu), podręcznik, karta rysunku poziomicowego, instrukcje do prac zespołowych PRZEBIEG LEKCJI: Faza wstępna: 1. Czynności organizacyjne 2. Wprowadzenie w tematykę zajęć – określenie celów i tematu lekcji Faza realizacyjna: 1. Formy terenu - uczniowie dokonują podziału form terenu, które zostają zapisane schematycznie na tablicy, - uczniowie rozpoznają na ilustracji poszczególne formy terenu, - nawiązanie do zadanej pracy domowej, w której uczniowie mieli określić, które formy terenu są wykorzystywane przez rolników pod uprawy. 2. Przypomnienie elementów pagórka - uczniowie wymieniają elementy pagórka i wskazują je na rysunku (tablica) 3. Wysokość bezwzględna i względna - uczniowie określają czym różni się wysokość bezwzględna od względnej, - uczniowie określają w jakich jednostkach długości mierzona jest wysokość pagórka, wzgórza, góry, - uczniowie mówią jak nazywa się przyrząd do mierzenia pagórka 4. Praca z mapą poziomicową - uczniowie określają czym jest poziomica, - praca z mapą poziomicową (karta pracy): * zapoznanie uczniów ze sposobem tworzenia rysunku poziomicowego (rzutowanie), * uczniowie pracują w zespołach 2 osobowych i opracowują następujące zagadnienia: a) zaznacz na rzucie pagórka niebieskim kolorem stok łagodny, a zielonym stok stromy, b) odczytaj i zapisz co ile metrów (m) są poprowadzone poziomice, c) odczytaj i zapisz wysokość wierzchołka, d) odczytaj i zapisz na jakiej wysokości nad poziomem morza znajduje się drzewo, e) oblicz ile metrów wysokości względnej przejdzie turysta wędrujący od drzewa na wierzchołek pagórka. - uczniowie przedstawiają wyniki pracy zespołowej Faza podsumowująca: 1. Krótkie podsumowanie zajęć - przypomnienie najważniejszych zagadnień podejmowanych na lekcji 2. Praca domowa: - wklej do zeszytu kartę pracy, - zaobserwuj i opisz formy terenu występujące w twojej okolicy. Możesz je sfotografować lub narysować w formie szkicu. - praca dla chętnych: wykonaj z masy solnej lub z plasteliny model pagórka. Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.

Jesteś tutaj: Strona główna » Twórczość uczniów podczas zdalnego nauczania » Wzniesienie i dolina, praca z przyrody na szóstkę. Wzniesienie i dolina, praca z przyrody na szóstkę. Utworzono dnia 26.03.2020, 21:49
Witajcie! Dziś ponownie trochę inspiracji i pomysłów na dekoracje ślubne. Jakoś tak ostatnio wzięło mnie na wspominki i na rozmyślanie o tym jak to dzieci bawiły się „za moich czasów” w okresie gdy nie było internetu. Tak, tak też trudno mi w to uwierzyć ale naprawdę kiedyś internetu nie było (właściwie to wcale nie było to tak dawno 🙂 ). Pamiętam jak byłam mała i bawiłam się w lepienie ludzików z masy solnej i tak sobie pomyślałam, że ta masa solna to bardzo fajna sprawa. Jej przygotowanie jest bardzo proste i tanie, i można ją wykorzystać do stworzenia dekoracji ślubnych. Myślę, że można z niej wykonać także fajne upominki dla gości weselnych. Masa solna naprawdę daje wiele możliwości 😉 . Pomyślałam więc sobie, że przygotuję film o tym jak ją przygotować, bo nie wiem czy młodsi ode mnie wiedzą co to jest i jak ją zrobić. Dla mnie jej przygotowanie było naprawdę świetną zabawą. Jak przygotować masę solną w domu? Do przygotowania masy solnej potrzebne są: Mąka pszenna – 1/2 szklanki Mąka ziemniaczana- 1/4 szklanki Sól – 1/3 szklanki Woda – około 100 ml Przygotowanie masy solnej: 1. Wystarczy wymieszać ze sobą 2 mąki oraz sól, dodać do suchych składników wodę i zagnieść tak jak się zagniata zwykłe ciasto. Gęstość ciasta można regulować poprzez dodanie wody lub mąki. W przypadku gdy ciasto jest za rzadkie i klei się do rąk dosypujemy mąkę, a gdy jest za suche i składniki nie chcą się połączyć dolej nieco więcej mąki. Zagniataj masę solną do czasu, aż powstanie zwarta i elastyczna kula ciasta i nie będzie przyklejać się do ręki. 2. Masa solna jest gotowa, teraz można uaktywnić pokłady swojej kreatywności i zacząć tworzyć to na co ma się tylko ochotę. Jak zrobić masę solną możecie zobaczyć także na filmie poniżej: Pomysł na wykorzystanie masy solnej Ja ze swojej masy zrobiłam serduszka, które wykorzystuję jako dekorację swojego pokoju, planuję je użyć także podczas plenerów ślubnych w tym sezonie. Wy możecie takie serduszka wykorzystać jako dekoracje sali weselnej lub mogą być one fajnymi prezentami dla gości weselnych. Można je pomalować, możecie napisać na nich swoje inicjały. Możecie je też ładnie zapakować i położyć przy każdym nakryciu dla gości na sali weselnej. Jak przygotować dekoracje/serduszka z masy solnej? Masę solną rozwałkowałam na grubość około 5 mm i wycięłam z niej serduszka przy pomocy foremek do ciasteczek. W każdym wyciętym serduszku nożem zrobiłam dziurkę, żeby móc później przewlec przez nią sznurek lub wstążkę. Serduszka układam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wypiekam w piecu nagrzanym do temperatury około 150 stopni przez mniej więcej półtorej godziny. Gdy serduszka stwardnieją wyjmuję je z piekarnika i odstawiam do wystudzenia. Przez wykonaną dziurkę przewlekam włóczkę – dzięki temu mogę takie serduszka powiesić. Ja swoje serduszka powiesiłam na włożonych do wazonu gałązkach bzu. Uwagi! Mi z podanych proporcji składników na masę solną wyszło około 20 niewielkich (mieszczących się w dłoni serduszek). Jeśli planujecie udekorować takimi serduszkami, swoją sale weselną z pewnością będziecie potrzebować ich więcej więc musicie proporcjonalnie powiększyć ilość składników na masę solną.

Kup Figurki z Masy Solnej w kategorii Rękodzieło na Allegro - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

prawnik rzeszów - Jesteśmy kancelarią prawną z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy małą kancelarią, dopiero zaczynamy swoją działalność, dlatego potrzebujemy dotrzeć do większej liczby osób. Oferujemy usługi prawnicze i musimy rozpowszechnić naszą nazwę, więc jeśli masz czas, aby napisać o nas, będziemy wdzięczni. Chciałabym podziękować za poświęcony czas, ponieważ wiem, że jesteście bardzo zajęci i naprawdę to doceniamy. Jeśli masz jakieś pytania, proszę nie krępuj się
Inspiracje z masy solnej. Co można zrobić z masy solnej? Pytanie powinno brzmieć: “a czego nie można?” 🙂 Można zrobić bardzo dużo. Pierwsza propozycja to rozwałkowanie na placek o grubości od ok. 0,5 do 1 cm. Z takiego placka łatwo udaje się wykroić różne kształty, także za pomocą foremek do pierników. Lekcja geografii Klasa V przygotowała z masy solnej modele pagórka, na których zaznaczyli za pomocą skali barw ukształtowanie powierzchni. Niziny zaznaczono kolorem zielonym, wyżyny – kolorem żółtym, góry zaś – czerwonym lub brązowym. Barwy niebieskie pozwalają rozpoznać zbiorniki wodne. Uczniowie swoją pracę wykonywali z wielkim zaangażowaniem. Nawigacja wpisu
Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Na biologię mam przygotować model komórki bakterii .. czy ktoś ma jakieś propozycje jak to zrobić ? Z góry d… zawias1998 zawias1998
Odpowiedzi edycia buziaczek xxx odpowiedział(a) o 18:07 PROSZE BŁAGAM CIE NAPISZ MI TO DAM CI NAJ I CO TYLKO CHCESZ [LINK] 0 0 M+M=M odpowiedział(a) o 18:11 Będziecie lepić z masy solnej górę ;) Będziecie rysować na niej kręgi(poziomice) i tam gdzie jest stromiej będą bliżej siebie a tam gdzie łagodniej dalej :) Myślę że zrozumiałaś :) POZDRAWIAM :D 0 0 wikusia ;) odpowiedział(a) o 18:16: ok , dzięki ; d Uważasz, że ktoś się myli? lub TNu9F. 266 240 357 483 22 242 454 402 27

model góry z masy solnej